Kanalen for 25 år siden
Ny videobutikk på Ulefoss
Etter en noe treg start, har en ny aktør ved navn Ulefoss Videocenter AS etablert seg i Ulefoss' hovedgate. Med videoutleie og kioskvarer, er det duket for solid konkurranse på kioskfronten i høst.
– Dette er det marked for, bedyrer daglig leder og eier Torbjørn Solberg.
Solberg refererer til en markedsundersøkelse som ble foretatt på forhånd av etableringen.
Undersøkelsen tilsier at særskilt ungdom setter en videobutikk høyt på ønskelisten i Nome.
– Med Ulefoss Videocenter vil ungdommene få tilgang til de siste nyhetene på videofronten og et alternativt oppholdssted. Jeg vet vi kommer til å bli godt mottatt, sier Solberg.
Nyheter og lange åpningstider
Med det nyeste av det nye på videofronten og åpningstid til klokken 24.00, håper Solberg at han vil fange de videofrelste hjerter.
Han vil også naturligvis tilby det tilhørende, varme pizzastykker, potetgull og cola stilles på Videocenter-menyen.
Konkurransefortrinn
Torbjørn understreker at det kommer nye filmer hver eneste onsdag i tiden fremover og at nyhetene vil være satsningsområdet.
– Vi har et fortrinn i forhold til våre konkurrenter fordi Ulefoss Videocenter ikke kjøper filmene slik som andre aktører. Filmene har mulighet for å bli returnert etter en avtalt periode, forteller han.
Da journalisten nevner på andre aktiviteter som biljard og spilleautomater, avslår han heller ikke tanken om å innføre dette.