JUBILANTER: Denne gjengen har tjent Nome kommune i 25 og 40 år. Jubilantene ble nylig feiret og hedret på Øvre Verket.

God morgen Nome:

Denne gjengen har tjent kommunen i 25 og 40 år

ÅPEN SAK: Start morgenen med en liten statusoppdatering fra Kanalen. Hvilket vær kan du forvente i dag, skjedde det noe i natt? Og hva rører seg i Nome og Telemark akkurat nå?

Publisert

Onsdag 26. august inviterte Nome kommune til jubileumsmiddag for ansatte som har enten 25 eller 40 års tjeneste i kommunen.

Markeringen fant sted på Spiseriet, Øvre Verket, og samlet jubilanter og ledelse til en ettermiddag med god mat, taler og sprek underholdning fra Nome kulturskole.

 – Vi er heldige som har ansatte som velger å bli i kommunen over lang tid. Erfaringen og engasjementet deres er avgjørende for at Nome kommune kan levere gode tjenester til innbyggerne, sier organisasjonssjef i kommunen Heidi Elise Kvale.

Nome kommune gratulerer alle jubilantene med dagen (både de som kunne delta og de som ikke hadde anledning denne tirsdagen), og takker for innsatsen gjennom 25 og 40 år.

Dette er jubilantene: 

40 år:  
Ragnhild Kåsa
Unni M. Lindgren
Thorild Lunde

40 ÅR: Disse tre kvinnene har hatt Nome kommune som arbeidsgiver gjennom fire tiår. Her sammen med ordfører Linda Thorstensen og kommunedirektør Rune Engehult.

25 år: 
Jostein Rønningen 
Linda Waal
Hilde Stauch-Hansen
Torill Gran
Berit Greibrok
Mona Hellestad
Mette Sollid
Gunn Merete Herrefoss
Jolanta M. Moen
Britt Fåne Strand
Renate Waal Lunden 
Turid Nærbø
Erna Kristin Schwaiger Hoksrud
Trine Eknes
Thor Gunnar Ljosåk
Bjørn Moen 
Atle Grotmol
Cato Isaksen

25 ÅR: Det var mange 25-årsjubilanter i år. Her er de samlet under markeringen på Øvre Verket.

De som ikke var til stede, men som også er 25-års jubilanter:
Miriam Kjeldsen Gunnerud
Tove Østerud
Janne Barsgård
Aud Inger Teigen
Ida Anette Krohn
Kathrine Steinhaug Karlsen
Margit Fjellestad
Lill Mari Evju Mogstad
Ida Martinez Odinsen

Fikk du med deg disse sakene?

Andre nyheter

Bjørn Thores minnefond har åpnet søking om støtte for 2026. Det skjedde på Bjørn Thores bursdag 1. september. Fristen er 1. oktober.
Bjørn Thores minnefond skal ha til formål å bidra til utvikling av unge kulturtalenter i Telemark. Bjørn Thore Andreassen var som lærer og kulturformidler i Midt-Telemark og Nome opptatt av å gi unge mennesker en stemme og en scene, med særlig fokus på pop- og rockemusikk. Hensikten med minnefondet er å videreføre dette arbeidet i Bjørn Thores ånd. Minnefondets kapital skal brukes til årlig utdeling av støtte til prosjekter som fremmer formålet, eksempelvis etablering av band eller øvingslokaler, innspilling og utgivelse av musikk eller performance, konsertarrangement, utstilling, utdanning, med videre. Energi, kreativitet og engasjement er nøkkelord.

Telemarksavisa kunne tirsdag fortelle om planer for to nye oppdrettsanlegg i Telemark. Det dreier seg om landbaserte anlegg i Hjartdal og Øvre Bø. Samlet skal satsingen kunne gi 100 nye arbeidsplasser.

Varden meldte at den private aktøren, er på plass og har fått nøklene til det som tidligere var Melum sykehjem. Skaar Omsorg AS skal utvikle Skien første private sykehjem under navnet Villa Skaar Melum, og trenger 30 årsverk. 

Været i dag

I dag blir det solrikt men friskt. Det er meldt nærmest skyfritt vær hele dagen, og temperaturene vil også i dag kunne nå et behagelig antall varmegrader, på rundt 20 grader.

Det blir riktignok noe vind. Det er meldt lett bris, med vindkast helt opp mot 12-13 meter i sekundet på kvelden.

Dagene er fortsatt lange, men det begynner å bli merkbart mørkere på morgenen. Sola sto opp klokka 06.22 i dag, og går ned klokka 20.22.

Dagen i dag

2. september er nasjonaldagen i Vietnam.

I dag er det Lise, Lisa og Liss som har navnedag.

Litt historie fra denne dato:

1666: Den store bybrannen i London antennes. Byen brenner i flere dager.

1811: Universitetet i Oslo blir grunnlagt som Det Kongelige Fredriks Universitet, etter kong Fredrik VI.

1893: Rikstelefonforbindelsen mellom Oslo og Stockholm åpnes, og en av replikkene fra den første samtalen er: Alt står vel til i Norge, Deres Majestet.

1914: Slaget ved Tannenberg avsluttes.

1945: Japans kapitulasjon overfor USA undertegnes (jfr. den annen verdenskrig).

1945: Ho Chi Minh proklamerer den Demokratiske Republikken Vietnam.

1945: Japans undertegner kapitulasjonserklæringen. Andre verdenskrigs offisielle slutt.

1964: Terje Pedersen setter verdensrekord i spydkast med 91,72 meter på Bislett stadion i Oslo. Dette er verdens første kast over 90 meter og en forbedring av Pedersens egen verdensrekord med hele 4,60 meter.

1990: Transnistria erklærer uavhengighet fra Moldova.

Powered by Labrador CMS