Norske jordbær: På gården i Flåbygd kan du nå få årets første norske jordbær. Knut Harald Semb (38) holder fremt et eksemplar.
Rett fra åkeren: Gulli Leikvoll har tatt turen fra Sveinseid for å sikre seg årtes ferske jordbær. Her får hun en kurv fra Oddlaug i gårdsbutikken i Flåbygd. På benken har vi Amanda Semb på tre år.
Gårdsbutikk: Familien Semb har samtidig med gårdsdriften en egen butikk. De flotte lokalene gir en klar nostalgisk følelse og er selvbetjent når de selv ikke har anledning til å være der.
Har Knut Harald de beste bærene?
PublisertSist oppdatert
For to år siden sto anlegget for dyrkning av jordbær i ranker, én meter over bakken, klart. Bærene er av en ny sort som heter «Murano», som er ideell for denne typen dyrkning og som blomstrer hele sommeren.